Cilj ove radionice je izložiti efekte boravka u prirodi na kognitivno funkcioniranje kroz jednostavne i praktične vježbe za aktiviranje mozga u prirodi. Na početku bi sudionici dobili shemu mozga i bilo bi im predstavljeno čemu služi neko područje u mozgu te će se sudionike kroz nekoliko aktivnosti voditi ka tome što se sve aktivira raznim aktivnostima u prirodi i kako redovito provođenje tih aktivnosti može dugoročno doprinijeti našoj općoj psihološkoj i fizičkoj dobrobiti. Na kraju radionice će sudionici dobiti shemu mozga s “odgovorima” na pitanje što sve aktiviramo u mozgu boravkom u prirodi.
Voditeljice ove aktivnosti su strastvene ljubiteljice prirode i godinama aktivno kroz radionice s javnošću prenose tu ljubav i osvješćuju o važnosti boravka u prirodi i brige o njoj za ljudsku i opću dobrobit.
Dr. sc. Ana Šimunić je izvanredna profesorica na Odjelu za psihologiju Sveučilišta u Zadru i osim na kolegijima vezanim za ekološku psihologiju, izvodi nastavu iz područja metodologije, statistike i psihometrije. Istraživački rad joj je baziran na ispitivanje odnosa radnih i drugih, privatnih uloga kod različitih skupina ljudi, te odnosa čovjeka i prirode.
Marija Marković je studentica druge godine diplomskog studija psihologije te je odavno kroz svoj studij iskazala interes prema području ekološke psihologije, pa provodi praksu uz profesoricu Šimunić već neko vrijeme.
Edukacija će se održati u subotu 28.9. 10:30 sati u Splitu, na otvorenom (o točnoj lokaciji sudionici će biti obaviješteni naknadno)
KOME JE EDUKACIJA NAMIJENJENA:
Edukacija je namijenjena predstavnicima sljedećim ciljanih skupina:
• zaposlenicima u regionalnoj ili lokalnoj samoupravi
• zaposlenicima u visokom obrazovanju ili istraživačkoj organizaciji
• zaposlenicima u obrazovnom sustavu (škole, vrtići i sl.)
• predstavnicima ili zaposlenicima udruge koja se bave okolišnim pitanjima (osim udruga Permakultura Dalmacija i Sunce)
• vlasnik ili zaposlenik SME (srednjih i malih poduzeća ili član/vlasnik OPG-a)
• profesionalac koji radi u području bioraznolikosti i agrikulture (ne iz SME)
VAŽNE NAPOMENE:
• Obavezna je prijava putem sljedećeg web obrasca: https://forms.gle/wwNxX77kzBEWA5287
• Na edukaciju se ne mogu prijavljivati članovi Udruge za prirodu, okoliš i održivi razvoj Sunce i Permakultura Dalmacija, jer su isti partneri na projektu koji ima za cilj obučiti predstavnike drugih udruga koje pridonose zaštititi prirode u svom djelovanju.
• Ukoliko udruga šalje svog člana kao predstavnika na događaj, potrebno je dostaviti udruzi Permakultura Dalmacija ovlaštenje za sudjelovanje na edukaciji (više detalja po primitku prijave).
• U slučaju velikog broja prijava samo po jedan predstavnik pojedine udruge / institucije će biti primljen
• Prijave prijavitelja koji ne odgovaraju navedenim ciljanim skupinama, na žalost ne možemo prihvatiti!
…
Ovaj događaj je organiziran kao dio projekta VERA – “Sustainable agricultural models for biodiversity preservation” financiranog u sklopu Interreg programa prekogranične suradnje Italija-Hrvatska (Prioritet programa 2 – Green and resilient shared environment) te je sufinanciran sredstvima Ureda za udruge Vlade RH.
Projektni partneri su: Permakultura Dalmacija, Udruga za prirodu, okoliš i održivi razvoj Sunce, botanički konzervatorij “I Giardini di Pomona” te Općina Larino kao vodeći partner.
Sadržaj objave je isključiva odgovornost udruge Permakultura Dalmacija.
#InterregVERA #SustainableAgriculture #EUproject
#ItalyCroatia #permakultura #PermakulturaDalmacija